Po skończeniu działalności scholi parafialnej „Boże Echo”, która działała od 2015 r. powzięto myśl o stworzeniu zespołu, który uwielbiałby Boga nie tylko śpiewem, ale także grą na instrumentach.
Tym sposobem w październiku 2022 r. powstał zespół, który na początku swojej drogi liczył 5 osób, natomiast dzisiaj jest ich już ponad dwudziestu. Pod koniec października 2023 r. w wyniku głosowania parafian na stronie Facebooka, została wyłoniona nazwa zespołu: NieBo Góra.

Gra i śpiew zespołu uświetnia różne uroczystości i wydarzenia: m.in. różaniec z św. Janem Pawłem II, koncert bożonarodzeniowy, wieczór uwielbienia, ale także pierwsze komunię św., chrzty, rocznice czy śluby. Na początku roku 2024 zespół rozpoczął koncerty wyjazdowe – pierwszy odbył się 13 stycznia w parafii pw. św Michała Archanioła w Katowicach. Co tydzień można ich usłyszeć na Mszy św. z kazaniem dla dzieci.
Próby zespołu odbywają się w soboty o godz. 11.03

Przedstawiamy skład zespołu NieBo Góra:

Tomasz Kozieł – prowadzący zespół, klawisze
Natalia Kiełkowska – gitara, cajon, puzon
Agnieszka Antecka, Beata Grzywna, Milena Kubulus, Zuzanna Kozieł – gitara
Artur Łebecki – gitara basowa, kontrabas
Oliwka Antecka – saksofon
Anita Krasoń – skrzypce
Oskar Wojtala – trąbka
Błażej Wojtala – sakshorn tenorowy
Agata Piórko, Amelia Dymek, Emilia Lukasek, Milena Kondracka, Milena Kóska,
Lilka Stawowy, Marlena Nowacka – wokal
Antek Kuszneruk – akustyka Wojtek Kozieł – techniczny

strona zespołu na facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669642211

Loading

Facebook
Skip to content