„Ty jesteś Kapłanem na wieki…”

W niedzielę 17 maja nasza wspólnota parafialna przeżywała wyjątkową i bardzo wzruszającą uroczystość Prymicji ks. Krystiana Salewskiego.

Uroczyste przejście z probostwa do kościoła było pięknym świadectwem wiary, jedności i wdzięczności za dar kapłaństwa. Nie brakowało chwil pełnych modlitwy, radości i wzruszenia.

Szczególnym znakiem duchowego wsparcia dla ks. Krystiana było również założenie Margaretki — wspólnoty osób, które zobowiązały się do codziennej modlitwy w jego intencji. To piękny dar serca i świadectwo troski o kapłana, aby nigdy nie zabrakło mu siły, odwagi i Bożego prowadzenia na drodze kapłańskiej posługi.

Piękną oprawę muzyczną liturgii przygotował także zespół NieBo Góra , który swoim śpiewem pomógł jeszcze głębiej przeżyć ten wyjątkowy czas.

Na zakończenie Mszy Świętej ks. Krystian udzielał osobistego prymicyjnego błogosławieństwa. Na parafian czekała także słodka niespodzianka przy wyjściu z kościoła — tradycyjny kołacz.

To był dzień pełen wdzięczności i duchowej radości, który na długo pozostanie w pamięci naszej parafii. Na zakończenie uroczystości odbyło się również poświęcenie figury św. Floriana — patrona strażaków i opiekuna chroniącego od ognia i nieszczęść.

Księdzu Krystianowi życzymy obfitości Bożych łask, pokoju i radości na każdy dzień kapłańskiej posługi. Niech nigdy nie zabraknie ludzi, pośród których będzie czuł się jak w domu — a w naszej parafii zawsze będą czekały modlitwa, życzliwość i otwarte drzwi.Szczęść Boże!

Fot. Rafał Rąba

Loading

Facebook
Przejdź do treści