Wprowadzenie relikwii bł. Bronisławy

17 listopada 2023 r. na wieczornej Mszy św. uroczyście wprowadziliśmy relikwie Błogosławionej Bronisławy. Mszy św. przewodniczył ks. Piotr Machoń, który wygłosił Słowo Boże. Po mszy św. każdy parafianin dostał obrazek i książeczkę, w której znajduje się jej życiorys i modlitwy do bł. Bronisławy.

Błogosławiona Bronisława to dziewica, mistyczka i zakonnica. Urodziła się ok. 1200 r. na Śląsku Opolskim w rodzinie Odrowążów. W młodym wieku wstąpiła do klasztoru sióstr norbertanek w Krakowie, gdzie była wzorową zakonnicą obdarzoną łaską modlitwy.

Błogosławiona Bronisławo za Twoją przyczyną chcemy Cię prosić o błogosławieństwo, abyś wypraszała nam łaski i opiekowała się wszystkimi rodzinami. Byś chroniła sławy dobrych ludzi. Byś wypraszała nam łaski, byśmy potrafili nieść nasze krzyże. Czasami są bardzo ciężkie, ale tak jak Ty to robiłaś w swoim życiu, ufamy, że pomożesz dźwigać nasze krzyże, które nie kończą się tylko na cierpieniu, ale na zwycięstwie. Tak jak mówi o tym Pan Jezus. Ty mu zawierzyłaś i my również chcemy wierzyć tak jak Ty.

Błogosławiona Bronisławo! Módl się za nami!

Loading

Facebook
Skip to content